Czeski film - czeski brewiskrypt

Tak, tak. Bracia nasi mniejsi, południowi, ci dobroduszni Czesi, z których jednocześnie robimy podśmiechujki i którym zazdrościmy, dopracowali się już dawno odpowiedniego oprogramowanka do pisania swoim brewiskryptem na klawiaturze komputera.

Prezentuję (o ile potrafię wstawić) film z Youtube, na którym można zobaczyć nie tylko, jak ślicznie pani Matouszkowa stuka z prędkością mowy, ale także stenografów odręcznych przy pracy. Bardzo przyjemne, zapraszam do oglądania.


Około minuty 5:15 zaczyna się pokaz, jak pisząca klika jakimś dziwnym szyfrem, a niżej wyświetla się to, co z tego zrozumiał komputer. Widać, że nastukała zaledwie linijkę tekstu, co przekłada się na 2 do 3 razy więcej tekstu wynikowego. Czyli zastosowanie tej metody daje nawet trzykrotne przyspieszenie pisania, bez problemu odczytu jakiegoś szyfrogramu, bo tym już zajmuje się na bieżąco komputer.

Chciałoby się mieć coś takiego i u nas... = Hćalb ś mic cś kio i u ns....

Komentarze

 1. A właśnie, zapomniałem wcześniej spytać. Udało ci się ich zlokalizować na jakiejś stronie intenetowej? Nawiąza kontakt?

  OdpowiedzUsuń
 2. Znalazłem ich strony, więc w każdej chwili mogę się skontaktować. Na razie odkładam to ad calendas Graecas. Wrócę do tego w ramach płodozmianu.

  OdpowiedzUsuń
 3. A możesz podać nazwę tej strony?

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.lidovky.cz/zavpis-strojovy-tesnopis-pro-klavesnici-pc-fzs-/ln_noviny.asp?c=A081025_000098_ln_noviny_sko&klic=228281&mes=081025_0

  http://www.zav.cz/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty