Pisanie prawą ręką - to proste!

W XIX-wiecznej książce pt. "Shorthand execution" autor zwraca uwagę, że nie ma żadnych technicznych przeszkód, by pisać tą drugą ręką. Poleca nawet pisanie dwiema rękami równocześnie! Zatem spróbujmy. W moim wypadku druga ręka = prawa. Czyli jestem mańkut. Szmaja. Lewsza. Leworęczny. Praworęczny inaczej, trzymając się poprawności politycznej.

Tak przyszło mi do głowy napisać pierwsze wersy wiersza Bolesława Leśmiana "Dziewczyna":Dwunastu braci, wierząc w sny, zbadało mur od marzeń strony
A poza murem płakał głos, dziewczęcy głos zaprzepaszczony.
I pokochali głosu dźwięk i chętny domysł o dziewczynie
I zgadywali kształty ust, po tym, jak głos od żalu ginie.


Tempo pisania na razie niewiele mniejsze niż lewą, może warto by się uczyć równolegle obiema?

Komentarze

 1. Witam, bardzo podoba mi się ten blog i ogólnie cały pomysł stenografii. Teraz, kiedy znalazłem trochę czasu postanowiłem samemu zacząć się uczyć. Zacząłem korzystać z podręcznika Kazimierza Karpińskiego, mam jednak problemy z poprawnym rozszyfrowaniem pierwszych słów i zbitek liter zamieszczonych w pierwszej lekcji. Prosiłbym o pomoc i rozpisanie tych słów, potem powinno mi pójść już z górki.
  Pozdrawiam ;)
  bizson at wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Postaram się napisać coś tutaj dziś wieczorem. Pozdrawiam ;-)
  Flamenco108

  OdpowiedzUsuń
 3. To jeszcze raz ja ;-)
  Sprawdziłem na szybko podręcznik (http://stenografia.pl/podreczniki/polinski/Stenografia_polinski-karpinski.pdf), zobacz na końcu, poszukiwane wyrazy masz w przetłumaczone na stronach 132-133 wedle stronic oryginału książki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty